AVIATION

Firma Aviation Artur Trendak powstała w roku 2002 i początkowo działała w branży motoryzacyjnej. W roku 2006, w nowej fabryce w Jaktorowie rozpoczęła produkcję statków powietrznych, wiatrakowców. Do dzisiaj bramy tego zakładu opuściło ponad 180 maszyn różnych typów, latających na 5 kontynentach.

Rozpoczynając nowy etap swojej działalności w 2011 roku firma przyjęła nazwę Aviation Artur Trendak, a obecnie, po dołączeniu do zespołu Michała Trendaka:

Aviation Artur Trendak & Son

W roku 2013 w Niemczech założona została Firma Aviation Artur Trendak & Son GmbH, będąca 100% własnością Artura Trendaka. Adres firmy to: Flugplatz, 17248 Lärz

Dewizą firmy Trendak i Syn są: Tradycja, Technologia, Teamwork.

Tradycja: firma Trendak i Syn to firma rodzinna, od niedawna z Arturem Trendakiem, założycielem firmy, współpracuje również jego syn, Michał. Większość kluczowych pracowników firmy działa w niej od ponad 10 lat, ich doświadczenie i wiedza gwarantują ciągłość i trwałość firmy. Wykonywane w części ręcznie wiatrakowce wymagają tradycyjnych umiejętności rzemieślniczych dla zapewniania najwyższej jakości i dbałości o detale. Doświadczeni, rzetelni rzemieślnicy pracujący od wielu lat w firmie są tego najlepszą gwarancją.

Technologia: firma Trendak i Syn korzysta z najnowszych technologii i osiągnięć nauki w doskonaleniu swoich produktów. Zespół inżynierów w dziale badań i rozwoju korzysta z najnowszych technik symulacji komputerowej i projektowania CAD dla ciągłej poprawy jakości i osiągów produkowanych maszyn. Szereg elementów wiatrakowców wykonywanych jest w technologii CNC. Firma adaptuje swoje produkty do najnowszych technologii z dziedziny fotogrametrii i skaningu terenu. Współpracuje z uczelniami i instytutami naukowymi we wdrażaniu innych technologii, jak np. biologiczna ochrona roślin.

Teamwork: praca zespołowa to podstawowa zasada działania firmy Trendak i Syn. W nowoczesnym świecie doskonały produkt może powstać tylko we współpracy wielu specjalistów różnych dziedzin wnoszących swój wkład do wspólnego dzieła. Firma zatrudnia własnych fachowców, ale także współpracuje ściśle z innymi firmami i instytucjami naukowymi oraz zewnętrznymi doradcami. Suma wiedzy, doświadczenia i innowacji wnoszonych przez każdego z uczestników zespołu pozwala na stworzenie doskonałego produktu.